WYCIECZKA 10-14.09.2019 r.

  WYCIECZKA OCHLA-ZIELONA GÓRA-SZCZECIN-ŚWINOUJŚCIE (10-14.09.2019 r.)


  Dnia 10.09.2019 r. w godzinach porannych wyruszyliśmy po raz kolejny poznawać piękno Polski. Tym razem celem podróży były zachodnie i północne regiony naszego kraju. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy, był Park Etnograficzny w Ochli, położony na skraju lasu, gdzie zebrano wiele niezwykle cennych zabytków kultury ludowej.

  Następnie, po przyjeździe do Zielonej Góry, zwiedziliśmy miasto i spacerowaliśmy po Winnym Wzgórzu oraz mile spędziliśmy czas w Palmiarni. Drugi dzień to Szczecin, zwiedzanie miasta, w tym między innymi obejrzeliśmy: bramę główną Stoczni Szczecińskiej, zamek Książąt Pomorskich, pomnik księcia Bogusława X i księżnej Anny Jagiellonki, Stare Miasto. Wyruszyliśmy na spacer po Wałach Chrobrego, Jasnych Błoniach i Placu Orła Białego.

  Trzeci dzień to pobyt w Wapnicy nad jeziorem Turkusowym – o specyficznym zabarwieniu. Dzień ten to również pobyt w nadmorskich kurortach - Świnoujściu i Międzyzdrojach.

  Czwarty dzień naszej turystycznej wędrówki to powrót do domu, lecz po drodze zwiedzaliśmy Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU) stworzony przez Niemców w latach 1934-1944, zlokalizowany w województwie lubuskim.

  Podczas czterodniowej wędrówki humory i pogoda dopisywały.

  Wycieczka pełna wrażeń – czekamy na następną.


  Galeria zdjęć


   

  © 2019 Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.