Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

W ramach LETNIEGO UNIWERSYTETU w miesiącu lipcu i sierpniu słuchacze RUTW brali udział w różnorodnych zajęciach:


JOGA: Zajęcia odbywały się w każdy poniedziałek i wtorek pod nazwą BOSO NA TRAWIE. Grupa studentek RUTW dwa razy w tygodniu rozpoczynała swój dzień od jogi na otwartej przestrzeni w parku Domu Kultury.

Joga to system ćwiczeń fizycznych i oddechowych, poprzez który możemy wpływać na poszczególne partie mięśniowe, stawy. Wykonywane w odpowiednim tempie daje nam możliwość obserwacji naszego ciała i dozowania wysiłku. Kontrola oddechu jest równoznaczna nie tylko z kontrolą ciała, ale przede wszystkim z kontrolą emocji, mogą nas wyciszyć, uspokoić, zrelaksować. Nasze studentki praktykują jogę i czują się wspaniale. 

GALERIA ZDJĘĆSPOTKANIA NA "ZIELONYM FORCIE": Odbyły się trzy spotkania, o których można przeczytać poniżej.

    17 czerwca  >czytaj więcej ...

    22 lipca  >czytaj więcej ...

    19 sierpnia  >czytaj więcej ...     SEKCJA HISTORII I TRADYCJI REGIONU

UNIWERSYTET NA WAKACJACH: Kameralna grupa słuchaczy sekcji historii i tradycji regionu wyruszyła 20 sierpnia na spacer tematyczny „szlakiem najcenniejszych rawickich zabytków”. W Rawiczu nie brakuje miejsc niezwykłych i cennych, które mijamy codziennie, często w pośpiechu, nie zwracając na nie uwagi i bez refleksji nad ich historyczną oraz architektoniczną wartością. Celem spaceru była właśnie popularyzacja wiedzy o najważniejszych oraz najstarszych obiektach zabytkowych w mieście. Uczestnicy spaceru obejrzeli ponadto zlokalizowaną na rynku przed ratuszem wystawę plenerową pt. „Rawicz – stare pocztówki jak nowe”, przedstawiającą zbiór kolorowych widoków miasta z przełomu XIX i XX wieku.

Wśród Słuchaczy naszego Uniwersytetu nie brakuje miłośników sztuki współczesnej. Spora grupa seniorów odwiedziła galerię Muzeum Ziemi Rawickiej, w której w okresie letnim można było obejrzeć trzy wystawy artystyczne. W lipcu została otwarta wystawa malarstwa Pani Heleny Szczypko, artystki również związanej z Rawickim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Natomiast w sierpniu zaprezentowano dwie ekspozycje w ramach 20. Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Współczesnej FORMA: zbiór kolaży fotograficznych autorstwa Jacka Boczara oraz cykl portretów kobiecych rysowanych węglem i ołówkami przez Filipa Kołata z Wrocławia. 

ROWERY Z MAŁGOSIĄ: dnia 15 lipca i 26 sierpnia Małgosia proponowała wycieczki rowerowe. Niewielkie grupy seniorek zdecydowały się na udział w tych wyprawach. Były różne przeciwności: sprzęt, pogoda, a przede wszystkim chęć. Korzystajmy z możliwości jakie proponuje Zarząd, bądźmy aktywni.

GALERIA ZDJĘĆPlan zajęć LETNIEGO UNIWERSYTETU można zobaczyć  >tutaj... 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework