Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

AKTYWNOŚĆ RUTW W GRUDNIU 2022 ROKU


1. SPOTKANIE PRZY KAWIE - 1 GRUDNIA 2022

Tym razem słuchaczki wybrały na swoje spotkanie restaurację BREWICZ.

Mała czarna, rozgrzewająca herbatka i małe „co nieco” tylko pomogły wspólnym dyskusjom, żartom, wymianie poglądów, rozmowom na wiele interesujących tematów. Właśnie taki charakter mają nasze cykliczne „spotkania przy kawie”.

Zapraszamy chętnych na kolejne spotkanie 5 stycznia 2023 r. o godz. 12.15 w tym samym miejscu.


2. KLUB HISTORIA SZTUKI

Dnia 7 grudnia odbyło się spotkanie miłośników klubu „Historia sztuki”.

Grupa słuchaczy spotkała się w zaprzyjaźnionej z Uniwersytetem Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2.

Temat zajęć: „Olga Boznańska i Tamara Łempicka – cena talentu” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem przybyłych słuchaczy.

Kolejne spotkanie w tym samym miejscu odbędzie się 4 stycznia o godz. 16.00.

Galeria zdjęć


3. JARMARK BOŻONARODZENIOWY

W dniach 10-11 grudnia tradycyjnie na rawickim rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Swoje wyroby zaprezentowało ok. 60 wystawców z całego regionu, w tym również nasze słuchaczki z klubu rękodzieła. Na stoisku RUTW można było obejrzeć i kupić m.in. oryginalne, wykonane ręcznie ozdoby świąteczne oraz biżuterię. Oprócz kiermaszu rękodzieła, ekologicznej żywności, produktów regionalnych, ozdób świątecznych oraz giełdy staroci, odwiedzający mogli nabyć obrazy lokalnych artystów, zaprezentowane w holu ratusza w ramach pierwszego muzealnego Świątecznego Targu Sztuki.


4. SPOTKANIE OPŁATKOWE

Dnia 12 grudnia w restauracji BREWICZ, mieszczącej się w Domu Kultury słuchacze RUTW zebrali się po raz pierwszy na spotkaniu opłatkowym.

Prezes powitała zebranych, złożyła życzenia i tradycyjnie wszyscy, dzieląc się opłatkiem, przekazywali sobie słowa życzliwości. Można było też wypowiedzieć życzenia wierszem, losując i odczytując jego treść. Przybył również Mikołaj, który losował dla „grzecznych” uczestników upominki - ozdoby choinkowe.

Oczywiście nie zabrakło kolęd. Ponownie okazało się, że wspólne śpiewanie jest mocną stroną naszych słuchaczy.

Korzystając z okazji przyjmijcie najlepsze życzenia wielu sił i okazji do radości w nadchodzącym 2023 roku!

Galeria zdjęć


5. WYKŁAD PLENARNY

15 grudnia 2022 r. spotkaliśmy się na wykładzie plenarnym.

Temat naszego spotkania: „Camino de Santiago – 1000 km na nogach przez Hiszpanię” zaprezentowała Pani mgr Julita Kruszka.

Prelegentka opowiadała o własnych przeżyciach podczas 43-dniowej, pieszej pielgrzymki szlakiem jakubowym, z Saint Jean Pied de Port do Santiago. Peregrino (pielgrzymi) idą pieszo w poszukiwaniu Boga lub w poszukiwaniu samego siebie.

Mogliśmy usłyszeć i zobaczyć, jak wygląda plecak pielgrzyma, indeks pielgrzyma, czy certyfikat ukończenia pielgrzymki. Poznaliśmy różne interesujące zdarzenia, trudności, sytuacje, jakie miały miejsce podczas pokonywania trasy. Obejrzeliśmy również zdjęcia.

Spotkanie zakończyło się oczywiście akcentem świątecznym: kolędami i życzeniami ZDROWYCH, SPOKOJNYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT!

Galeria zdjęć


6. SPOTKANIE OPŁATKOWE W JUTROSINIE

21 grudnia 2022 r. w restauracji w Jutrosinie już po raz dwunasty na wspólnej Wigilii spotkali się Studenci miejscowego oddziału RUTW. W spotkaniu wziął udział Ksiądz Proboszcz Tadeusz Jaskuła, który złożył wszystkim obecnym piękne życzenia świąteczne i noworoczne oraz podzielił się opłatkiem. W imieniu Zarządu RUTW i rawickich Słuchaczy życzenia złożyła Pani Prezes Ewa Chorzępa, wraz z Wiceprezes Mirosławą Potkowską. Gościem wieczoru był także były Starosta Rawicki Pan Zygmunt Wolny z Małżonką. Po raz pierwszy w spotkaniu opłatkowym wzięli udział Słuchacze z Gminy Pakosław, którzy współtworzą wraz z Seniorami z Jutrosina Oddział Jutrosińsko-Pakosławski RUTW.

Odbył się kwadrans poetycki o tematyce bożonarodzeniowej, podczas którego wystąpiły Panie: Iwona Kwiatkowska i Miłosława Jędrkowiak. Spotkanie wypełniły kolędy i wspomnienia.

Galeria zdjęć


7. DZIAŁANIA WOLONTARIATU

W grudniu zajęcia z uczniami Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu zostały odwołane, za to nasze Seniorki odwiedziły wszystkie rawickie przedszkola w ramach akcji czytania bajek dzieciom. Spotkaniom z najmłodszymi towarzyszyły animacje, wspólne gry, śpiewanie piosenek, degustacje pierniczków i przedświąteczne opowieści.

Galeria zdjęć


8. „CYFROWE KLUBY SENIORA”

Z radością informujemy, że Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku uzyskał dofinansowanie w wysokości 20.000,00 zł w ramach programu ogłoszonego przez Ministra Cyfryzacji „Cyfrowe Kluby Seniora”.

Dzięki dofinansowaniu zostało zakupionych siedem laptopów dla członków Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku biorących udział w zajęciach multimedialnych, w celu podniesienia ich kompetencji cyfrowych.

Zakup komputerów - laptopów pozwoli uczestnikom zajęć multimedialnych na praktyczną naukę obsługi komputera, przez co nauka będzie znacznie efektywniejsza. Ponadto dzięki dostępności komputerów, po wcześniejszym ustaleniu terminów z Zarządem Stowarzyszenia, seniorzy uczęszczający na zajęcia multimedialne będą mieli możliwość korzystania z zakupionych komputerów w siedzibie Stowarzyszenia także poza zajęciami, dzięki czemu w jeszcze większym stopniu "oswoją się" z obsługą komputera.


 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework