Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

KOMUNIKATY – WYCIECZKI - SPOTKANIA


I. „POWITANIE WIOSNY”

W dniu 25 marca 2023 roku (sobota) o godz. 15.00 organizujemy spotkanie na „ZIELONYM FORCIE” (wejście na obiekt od strony stadionu, brama nr 4).

Biesiada będzie przebiegała w charakterze przywitania wiosny.

W programie przewidujemy:- ćwiczenia i spacer z kijkami, poszukiwanie ciekawego okazu przyrody zwiastującego wiosnę, biesiadowanie przy ognisku i muzyce; WŁASNY PROWIANT, mile widziane ciekawe, wiosenne, kolorowe nakrycie głowy, własne pomysły wspólnej zabawy, wiosenne przepowiednie i zwyczaje, by godnie przywitać wiosnę. Serdecznie zapraszamy do spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przewidujemy opłatę organizacyjną w wysokości 5,00 zł. Płatną na miejscu.


II. KLUBY

„Spotkanie z piosenką” 29 marca godz.12.00 BIURO

Spotkanie Historii Sztuki odbędzie się 5 kwietnia 2023 r. o godz.16.00 w Bibliotece Pedagogicznej.

Spotkanie przy kawie odbędzie się 13 kwietnia godz.12.15 BREWICZ


III. WYJAZDY

1. NAD MORZE

W dniach 15,16,17 i 18 września (tj. od piątku do poniedziałku) planujemy grupową wycieczkę nad morze do miejscowości Ustronie Morskie, ośrodek AGAWA. Planowany koszt wyjazdu 800,00 złotych (w tym koszty przejazdu, nocleg + wyżywienie śniadanie i obiadokolacja). Należy zdecydować się jak najszybciej, zapisy od 20 marca w biurze RUTW z I wpłatą, płatne w 4 ratach po 200,00 zł w miesiącach marzec, kwiecień, maj, czerwiec 2023 roku.

2. WYJAZD DO PRZEMĘTU - ZGŁOSZENIA DO 15 KWIETNIA, warunek MIN. 40 OSÓB.

W dniu 08 maja 2023 r. proponujemy wyjazd 1-dniowy do PRZEMĘTU. Koszt wyjazdu 130,00 zł. W cenie wycieczki: przejazd, poczęstunek, biesiada przy muzyce, zwiedzanie okolic bryczką. Zapisy i wpłaty w biurze RUTW od 20 marca 2023 r.


IV. KOMUNIKATY SEKCJI HISTORII:

1.Muzeum Ziemi Rawickiej zaprasza na wspólne zwiedzanie wystawy międzynarodowej "Attendorn przedstawia się" w dniu 23 marca (czwartek), godz. 15.00.

2.Kolejne zajęcia sekcji historii: 13 kwietnia, liceum, godz. 16.30.

3. Muzeum Ziemi Rawickiej zaprasza wszystkich Członków RUTW do udziału w projekcie pn. "Stefan Bobrowski na ziemi rawickiej - upamiętnienie przywódcy Powstania Styczniowego".

- 12 kwietnia br. w siedzibie Muzeum odbędzie się prelekcja na temat życia i roli politycznej Stefana Bobrowskiego (godzinę prelekcji podadzą organizatorzy).

- 13 kwietnia odbędzie się spacer tematyczny do Łaszczyna, dedykowany specjalnie dla Seniorów, start o godz.10.00 z rynku.


V. KOLEJNY WYKŁAD

20 kwietnia 2023 (trzeci czwartek miesiąca) godzina 16.00 Dom Kultury w Rawiczu

Temat: „Susza hydrologiczna”, wykładowca: dr inż. Marcin Stelmach - hydrolog


VI. 1,5 % PODATKU

Apelujemy do członków RUTW, znajomych, rodzin o przekazanie 1,5 % z podatku dochodowego na działalność naszego stowarzyszenia.

Pani Księgowa dokonuje dla państwa rozliczenia podatku dochodowego. Chętne osoby, które chcą skorzystać z pomocy, prosimy o pozostawienie dokumentów w biurze RUTW.


 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework