Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

ROK AKADEMICKI 2022/2023

LISTOPAD 2022 - Galeria zdjęć

Słuchacze RUTW ponownie wspierają realizację usługi społecznej pt. "Kuźnia Wiedzy", której celem jest rozwój usług społecznych na poziomie lokalnym na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami, w tym z niepełnosprawnością intelektualną we współpracy z Punktem Wsparcia Seniorów.

GRUDZIEŃ 2022 - Galeria zdjęć

W grudniu zajęcia z uczniami Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu zostały odwołane, za to nasze Seniorki odwiedziły wszystkie rawickie przedszkola w ramach akcji czytania bajek dzieciom. Spotkaniom z najmłodszymi towarzyszyły animacje, wspólne gry, śpiewanie piosenek, degustacje pierniczków i przedświąteczne opowieści.

(ZOBACZ TEŻ na stronie: Punktu Wsparcia Seniorów)

 ROK AKADEMICKI 2021/2022

Słuchacze RUTW ponownie zadeklarowali chęć pracy w wolontariacie. W roku akademickim 2021/2022 pracę i działania wolontariuszy podjęła się koordynować Pani Krystyna Janiszewska.

Chętnych słuchaczy prosimy o kontakt z koordynatorem.

Dziękujemy. Życzymy powodzenia i zadowolenia.


Akcje wolontariackie: wrzesień - listopad 2021

ZOBACZ TEŻ na stronie: Punktu Wsparcia Seniorów


1. Od września do chwili obecnej Seniorki Wolontariuszki wspierają realizację usługi społecznej pt "Kuźnia Wiedzy", której celem jest rozwój usług społecznych na poziomie lokalnym na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami, w tym z niepełnosprawnością intelektualną. W ramach podejmowanych aktywności Wolontariuszki wspólnie z podopiecznymi wykonują zdrowe posiłki oraz proponują aktywności plastyczne, ruchowe oraz rękodzielnicze.

Galeria zdjęć

2. Wolontariat w placówce wsparcia dziennego.

Wolontariuszki RUTW dzielnie wspierają funkcjonowanie placówki wsparcia dziennego w Rawiczu. Podczas odwiedzin wspierają dzieci w nauce, proponują także ciekawe aktywności z zakresu spędzania czasu wolnego.

3. Wolontariat senioralny to także promocja działań wolontariuszek w środowisku lokalnym. Na początku grudnia przedstawicielka Seniorek Wolontariuszek wzięła udział w konferencji "Tu się pomaga" organizowanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Departament Edukacji i Nauki


GALERIA ZDJĘĆ 

ROK AKADEMICKI 2019/2020


GRATULUJEMY!Na uroczystej Gali III Konkursu „Viva Wielkopolski Senior – edycja 2019”, która odbyła się w październiku w Poznaniu, za aktywną działalność na rzecz osób starszych województwa wielkopolskiego wyróżniona została Pani Krystyna Janiszewska, studentka RUTW, działająca w grupie wolontariackiej przy Punkcie Wsparcia Seniorów Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu.Celem wojewódzkiego konkursu jest nagradzanie i wyróżnianie ponadprzeciętnych postaw seniorów oraz promowanie realizowanych przez nich inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności. 
Za otrzymaną nagrodę pieniężną laureatka z Rawicza zakupiła nowy telewizor i dnia 20 listopada 2019 roku przekazała go dla pacjentów przebywających w rawickim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.
Dziękujemy. 

 

WOLONTARIAT RUTW


W 2015 roku RUTW zawarło porozumienie o współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Od tej pory grupa słuchaczy RUTW wspiera swą pracą działania Centrum Wolontariatu, Punktu Wsparcia Seniorów.

Wspominamy Nasze uczestnictwo w projektach: „Mistrzowie Wolontariatu”, „Pomaganie napędza mnie”, „Wolontariusze  na medal”, „Szlachetna Paczka”, „Seniorzy Seniorom”, „Uśmiechnij się”, „Promień nadziei”, inne. 

Dziękujemy bardzo naszym studentom za dotychczasowe, bezinteresowne oddanie czasu i serca potrzebującym, osobom starszym, chorym, dzieciom.


KLUB  WOLONTARIACKI


Dnia 22 października odbyło się spotkanie członków RUTW, którzy zadeklarowali działalność wolontarystyczną.

W spotkaniu wzięła udział Pani Kinga Klemczak reprezentująca Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Punkt Wsparcia Seniorów w Rawiczu.

WOLONTARIUSZE  RUTW  SĄ  PRAWDZIWYM  BOGACTWEM ... Tak podsumowała  współpracę z grupą aktywnych działaczy. Określiła program działania na najbliższy okres.

Koordynatorem  pracy wolontarystycznej został  pan WOJCIECH KURKIEWICZ.


Chcesz rozpocząć pracę wolontarystyczną zgłoś się do koordynatora lub biura RUTW.


WOLONTARIUSZE RUTW w akcji


PRZEKAZANIE DARU OD RUTW DLA ODDZIAŁU DZIECIĘCEGO


WOLONTARIUSZKI W ZOL-u


WALENTYNKOWE SPOTKANIE Z DZIEĆMI


SENIORZY - SENIOROM


MISTRZOWIE WOLONTARIATU


 

 

 

 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework