Konto bankowe: BS Rawicz nr: 26 8669 0001 2002 0021 3758 0001                       adres e-mail: rutw@o2.pl


Breadcrumbs


Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.


PODSUMOWANIE  ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019
 

Dnia 25 czerwca 2019 roku odbyło się spotkanie Zarządu RUTW z honorowymi członkami RUTW prof. dr hab. inż. Stanisławem Legutko i długoletnim prezesem Wincentym Figielkiem, władzami  samorządowymi: Starostą Powiatu Rawickiego Adamem Sperzyńskim, Burmistrzem Gminy Rawicz Grzegorzem Kubikiem oraz Burmistrzem Gminy Jutrosin  - dr Romualdem Krzyżosiakiem. Wzięli w nim udział przedstawiciele instytucji współpracujących: Władysława Czajkowska - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Adriana Miara -  Dyrektor Muzeum Ziemi Rawickiej oraz Łucja Dera - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, a także wykładowcy prowadzący zajęcia w sekcjach i klubach.
 

      W czasie spotkania każdy uczestnik miał możliwość wypowiedzi na temat działań wspomagających aktywizację seniorów rawickich i jutrosińskich, urozmaicenia zajęć w sekcjach i klubach. Reaktywowano organ doradczy Zarządu RUTW - Radę Programową. Ponadto określono zasady współpracy z samorządem lokalnym oraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rawiczu, który wspiera organizację wolontariatu seniorów. 
 

Zarząd Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku serdecznie dziękuje wszystkim przyjaciołom naszego Uniwersytetu za dotychczasową współpracę, za pomoc w organizacji zajęć, wykładów, spotkań integracyjnych, wycieczek i wszelkich innych działań, których celem jest aktywizacja seniorów, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, a tym samym poprawa jakości ich życia. Podejmowane wspólnie inicjatywy dodają seniorom energii, budzą radość i wywołują uśmiech na ich twarzach. Dziękujemy!

 

Galeria zdjęć.

Wizaż i pielęgnacja twarzy.
 

W dniu 11 czerwca 2019r. słuchaczki RUTW brały udział w "Warsztatach Wizażu i pielęgnacji twarzy" zorganizowanych przez Punkt Wsparcia Seniora przy MGOPS w Rawiczu, które odbyło się w Brewicz Browar i Restauracja. Prowadzącą była Pani Barbara Karkosz - "Studio Piękności" w Rawiczu. Podczas warsztatów omówiono tematy: kreowanie własnego stylu, dobór kosmetyków do typu urody oraz pielęgnacja cery latem. Ponadto  w drodze losowania pięć seniorek otrzymało kalendarze Św. Hildegardy a jedna z uczestniczek miała wykonywany makijaż letni.

 

Galeria zdjęć.

XX – LAT STOWARZYSZENIA DZIECI I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W RAWICZU

Z okazji rocznicy Stowarzyszenia dnia 5 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste spotkanie pod hasłem: "PODARUJ NAM SERCE".

Wśród licznych gości, włodarzy, przedstawicieli instytucji, szkół, sponsorów, wolontariuszy, przyjaciół Stowarzyszenia była również reprezentacja RUTW.

Życzymy by w działaniach Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych towarzyszyła ludzka sympatia i życzliwość, zaś realizowane przedsięwzięcia stawały się źródłem zespołowej i osobistej satysfakcji oraz zadowolenia.

Galeria zdjęć.

WYJAZDOWE ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019

Dnia 6 czerwca studenci RUTW odwiedzili Ziemię Przemęcką. Poznaliśmy hostorię:

- kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Charbielinie,

- kościoła Świętej Barbary w Buczu,

- klasycystycznego pałacu w Buczu zbudowanego przez rodzinę Petzel w XIX wieku.

W popołudniowych godzinach rozpoczęliśmy wizytę w gospodarstwie agroturystycznym w Kluczewie "STARA CHATA U KOWOLA". Gościnność gospodarzy jak polski obyczaj nakazuje, otoczenie przyrody, cisza i spokój, ale też tańce i pieśni biesiadne. Przejazdy bryczką. Każdy mógł wybrać sposób spędzenia czasu.

Obecni studenci otrzymali dyplomy udziału w zajęciach i udziału w zakończeniu roku w Przemęcie.

 

W sudeckiej Dolinie Pałaców i Ogrodów

Słuchacze sekcji historii i tradycji regionu zakończyli rok akademicki na turystycznym szlaku. W dniu 4 czerwca wyjechali na wycieczkę krajoznawczą do Doliny Pałaców i Ogrodów w Sudetach. Jest to wschodnia część Kotliny Jeleniogórskiej, nazywana także Ogrodem Ducha Gór, której największą atrakcję turystyczną stanowi kilkanaście pięknie odrestaurowanych pałaców, przed II wojną światową należących do pruskiej arystokracji. Rawiczanie zwiedzili dwa najpopularniejsze obiekty: pałac w Wojanowie oraz Łomnicy na przedmieściach Jeleniej Góry. Obydwa pałace są położone nad rzeką Bóbr i otoczone malowniczymi parkami, z których roztaczają się widoki na panoramę Karkonoszy. W Wojanowie grupa obejrzała film dokumentalny o historii zabytków pałacowych w Kotlinie Jeleniogórskiej, natomiast w Łomnicy zwiedziła wystawę muzealną pt. „Trzy wieki życia w pałacu”. Wycieczkę zakończono krótkim, rekreacyjnym pobytem w uzdrowisku Cieplice Śląskie, słynącym z leczniczych wód termalnych.

Galeria zdjęć.