Konto bankowe: BS Rawicz nr: 26 8669 0001 2002 0021 3758 0001                       adres e-mail: rutw@o2.pl


Breadcrumbs


Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.


Tym razem spotkało się przy kawie mało koleżanek. Może pogoda sprawiła ,że wybrały pobyt na świeżym powietrzu, spacer, czy porządki na działkach. Choć w małym gronie , ale miło spędziłyśmy czas na opowiadaniach i wspomnieniach. Zapraszamy na następne spotkanie już w listopadzie w dotychczasowym lokalu " Tawerna El Graco ". Spotykamy się 15 listopada o godz 12,15. Do zobaczenia w liczniejszym gronie !!!!!!!!!

W dniu 4 października 2018r. uroczyście rozpoczęliśmy XII rok naszej działalności. Znów przekroczyliśmy liczbę 200 słuchaczy, w tym 32 nowych  i 20  z oddziału w Jutrosinie. Pani Prezes serdecznie podziękowała naszym władzom samorządowym, które materialnie wspierają RUTW. Wiele ciepłych słów padło pod adresem instytucji kulturalnych, z ktorymi współpracujemy. Szczególne podziękowania skierowaliśmy do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu. Byliśmy dumni, że naszymi gośćmi był Pan Burmistrz i Pan Starosta oraz Probozcz ks. Wojciech Prostak. Niezwykle interesujący wykład wygłosił dr Przemysław Wiatrowski z UAM w Poznaniu na temat korepondencji prywatnej Papieża Polaka. W tym dniu otrzymaliśmy zaproszenie na koncert chóru nauczycielskiego z okazji dni papieckich. Naszą uroczystość uświetnił koncert zespołu "POETON" wykonany przez młodzież I Liceum. Piosenka "Kasztany" skojarzyła się niewątpliwie z naszymi plantami, a planty noszą imię Jana Pawła II. W tem sposób RUTW uczcił 40 rocznicę pontyfikatuPapierza Polaka i rozpoczął nowy rok akademicki.

Już rozpoczęliśmy nasze spotkania.
Na spotkaniu w dniu 6 września uczciliśmy chwilą ciszy naszą zmarłą koleżankę, która była uczestniczką naszych spotkań MARYLKĘ DRZYMAŁĘ - Cześć Jej Pamięci. Wnosiła dużo radości i wiele pomysłów. Choć ostatnio mało bywała, wciąż Ją wspominaliśmy i czekaliśmy na spotkanie.
Koleżanka Mariola znów zaskoczyła nas niespodzianką, przyniosła śliczne kartki i długopisy, na których mamy zapisać swoje przemyślenia, złote myśli i mamy z nimi przyjść na następne spotkanie.
Zapraszamy koleżanki i kolegów na spotkanie w dniu 11 października o godz. 12,15 w lokalu Taverna El Graco.
Do zobaczenia!!!!!!!!!!!
 

Wiele wspaniałych i niezapomnianych wrażeń przeżyliśmy na 4-dniowej wycieczce do Wadowic, Krakowa, Słowacji i Zakopanego. Było nas tylko 31 osób- za to atrakcji ogromna ilość. Na trasie w Wadowicach zwiedziliśny " Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II" - obecnie muzeum wielkiego Polaka. Oczywiście skosztowaliśmy słynnych kremówek. Drugi dzień i ostatni to Kraków przpełniony zabytkami, jego historyczne piękno zwłaszcza podziemia rynku pod Sukiennicami. Duże zainteresowanie wywarł krakowski Kazimierz - dawna dzielnica żydowska. Słowacja to druga strona tatr - piękne widoki a naszym celem było miasto Levocza z późnogotycką Bazyliką Św. Jakuba i ołtarzem mistrza Pawła najwyższym na świecie (18,62m). W drodze powrotnej ze Słowacji zwiedziliśmy stolicę polskich gór Zakopane. Tam zatrzymaliśmy się przy Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach. Zakopane pożegnaliśmy spacerem po Krupówkach. Noclegi mieliśmy w bardzo gościnnym pensjonacie "Cudzichówka" w Białym Dunajcu. Aura nas nie rozpieszczała,  jednak pogoda ducha dopisywała. Wycieczka pełna wrażeń - dziękujemy organizatorce Monice, prosimy o nowe propozycje.

                                                                                                                     Uczestnicy

W dniach 7-9 września trwały główne obchody jubileuszu Rawicza o nazwie" Rawicki Jarmark Historyczny". Na uniwersytecie mamy sekcję "Historia regionu", jesteśmy więc doskonale zorientowani w tematyce dotyczącej naszego pięknego miasta, gościliśmy na zajęciach plenarnych panią dyrektor muzeum. Nasz udział w trzydniowych obchodach był bardzo aktywny. Dwie studentki Damusia i Mariola miały stragan rękodzieła. Liczna grupa wyróżniająca się malowniczymi kapeluszami, uczestniczyła w paradzie organizacji z Sierakowa na rawicki rynek. Bardzo nam się podobała wystawa fotografii znanych i ciekawych mieszkańców Rawicza obejmująca osoby od 15-go do 80 roku życia. Szczególnie zachwycał nas spektakl teatralny "Rawickie historyje"przygotowany przez Dom Kultury w Rawiczu i niedzielny koncert zespołu TULIA. Świetlnie się wszyscy bawili, panowała prawdziwie świąteczna atmosfera, dla dzieci piękna lekacja historii. Dziękujemy gospodarzom miasta i organizatorom.  Może niektórym członkom RUTW uda się wziąć udział w kolejnym jubileuszu.