14 stycznia 2020r. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu zaprezentował nową formę opieki medycznej – tzw. "TELEOPIEKĘ".


  System Teleopieki może być zainstalowany w każdym domu prywatnym, jak i w instytucjach publicznych. Pomaga w opiece nad osobami samotnymi i niesamodzielnymi, zapewnia pomoc i bezpieczeństwo osobom starszym.

  Zastosowanie nowoczesnej technologii pomaga seniorom w samodzielnym, satysfakcjonującym życiu, a ich opiekunom daje poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia bliskich. Funkcjonowanie systemu polega na monitorowaniu stanu zdrowia danej osoby oraz na automatycznym wezwaniu pomocy medycznej lub powiadomieniu opiekuna w przypadku zarejestrowania zagrożenia.


   

  KONCERT NOWOROCZNY - RYDZYNA, 12 stycznia 2020 r.


  Już po raz kolejny studenci Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku byli gośćmi rydzyńskiego zamku i wzięli udział w XXXIV Edycji Koncertów Noworocznych, organizowanych w pięknych, zabytkowych wnętrzach zamkowych. Co roku słynne koncerty przyciągają setki słuchaczy i są jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych regionu leszczyńskiego. 

  W programie wystąpiła obchodząca 35-lecie powstania Capella Zamku Rydzyńskiego wraz z zaproszonymi solistami. Muzycy zagrali m.in. światowe przeboje operowe i operetkowe.


   

  19 grudnia 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie studentów Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

  Swą obecnością zaszczycili nas Burmistrz Gminy Rawicz Pan Grzegorz Kubik i Wicestarosta Rawicki Pan Jakub Moryson.

  Wykład pt. „Z uśmiechem Ci do twarzy. Dobry humor – lepsze życie – wesoły wykład o sensownych sprawach" przedstawił Pan Jacek Łapiński. Żartobliwie i z humorem prelegent opowiedział nam prawdę o sposobie naszego życia. A najważniejszy wniosek: człowiek nie może żyć samotnie, każdemu z nas potrzebny jest kontakt z drugim człowiekiem, wtedy jesteśmy szczęśliwi, uśmiechamy się, nabieramy energii do życia ...


  W drugiej części spotkania byliśmy gośćmi Szkoły Podstawowej w Sierakowie. Uczestniczyliśmy w jasełkach przedstawionych przez uczniów klasy III c pod kierunkiem wychowawcy Pani Magdaleny Bartosik-Lis i Przemysława Nowickiego.

  Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom za możliwość obejrzenia występu, który wprowadził nas w przedświąteczny nastrój.


  Usłyszeliśmy też życzenia od zarządu wygłoszene przez Prezesa RUTW:

  W ten wigilijny dzień zaśnieżony,
  kiedy w kościele biją dzwony,
  a pierwsza gwiazdka błyska na niebie,
  moje życzenia płyną do Ciebie.
  Hmmm... a jakie mam Ci złożyć życzenia,
  by warte były Twego westchnienia?
  Sukcesów w życiu, ciepła w miłości,
  dużo uśmiechu, wiele radości.
  Spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń,
  samych przyjaznych w Twym życiu zdarzeń.
  Niech ten wyjątkowy w roku dzień,
  odsunie na zawsze Twe troski w cień.
  I niech się śmieje do Ciebie świat,
  blaskiem szczęśliwych i długich lat.

  Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia,
  poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia
  towarzyszą Państwu przez cały Nowy 2020 Rok.


  Wspaniała atmosfera zachęciła uczestników naszego spotkania do spędzenia w kręgu studenckim jeszcze kilku chwil. Poczęstunek kawą, słodkościami, bliskość koleżanek i kolegów wytworzyły magiczną atmosferę. Życzeń świątecznych nie było końca ...


  Galeria zdjęć


   

  28 listopada 2019 roku studenci RUTW zaplanowali w sali kryształowej restauracji "Diament" ANDRZEJKOWY WIECZÓR.
  Wróżki Danka i Dorota witały przybyłych gości andrzejkową niespodzianką. Prowadzące wytworzyły odpowiedni nastrój przedstawiając historię tego dnia, przysłowia, tradycje, zwyczaje, wróżby. Zabawa przeplatana była tańcem i spontanicznym śpiewem. Nie zabrakło oczywiście smacznego poczęstunku.

  Wszyscy uczestnicy mogli na kilka godzin oderwać się od codzienności i poddali się wirowi andrzejkowej zabawie.


  Galeria zdjęć


   

  W dniach 21 - 22 listopada 2019r.  grupa słuchaczy RUTW brała udział w SZKOLENIU KOMPUTEROWYM w ramach projektu: "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego" w Gminie Rawicz.

  Szkolenie odbyło się na nowym sprzęcie komputerowym i miało na celu podniesienie kompetencji cyfrowych z zakresu "DZIAŁAM W SIECIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH".

  Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat. 

  GRATULUJEMY!


   

  © 2019 Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.