Konto bankowe: BS Rawicz nr: 26 8669 0001 2002 0021 3758 0001                       adres e-mail: rutw@o2.pl


Breadcrumbs


Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.


Wizaż i pielęgnacja twarzy.
 

W dniu 11 czerwca 2019r. słuchaczki RUTW brały udział w "Warsztatach Wizażu i pielęgnacji twarzy" zorganizowanych przez Punkt Wsparcia Seniora przy MGOPS w Rawiczu, które odbyło się w Brewicz Browar i Restauracja. Prowadzącą była Pani Barbara Karkosz - "Studio Piękności" w Rawiczu. Podczas warsztatów omówiono tematy: kreowanie własnego stylu, dobór kosmetyków do typu urody oraz pielęgnacja cery latem. Ponadto  w drodze losowania pięć seniorek otrzymało kalendarze Św. Hildegardy a jedna z uczestniczek miała wykonywany makijaż letni.

WYJAZDOWE ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019

Dnia 6 czerwca studenci RUTW odwiedzili Ziemię Przemęcką. Poznaliśmy hostorię:

- kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Charbielinie,

- kościoła Świętej Barbary w Buczu,

- klasycystycznego pałacu w Buczu zbudowanego przez rodzinę Petzel w XIX wieku.

W popołudniowych godzinach rozpoczęliśmy wizytę w gospodarstwie agroturystycznym w Kluczewie "STARA CHATA U KOWOLA". Gościnność gospodarzy jak polski obyczaj nakazuje, otoczenie przyrody, cisza i spokój, ale też tańce i pieśni biesiadne. Przejazdy bryczką. Każdy mógł wybrać sposób spędzenia czasu.

Obecni studenci otrzymali dyplomy udziału w zajęciach i udziału w zakończeniu roku w Przemęcie.

 

W sudeckiej Dolinie Pałaców i Ogrodów

Słuchacze sekcji historii i tradycji regionu zakończyli rok akademicki na turystycznym szlaku. W dniu 4 czerwca wyjechali na wycieczkę krajoznawczą do Doliny Pałaców i Ogrodów w Sudetach. Jest to wschodnia część Kotliny Jeleniogórskiej, nazywana także Ogrodem Ducha Gór, której największą atrakcję turystyczną stanowi kilkanaście pięknie odrestaurowanych pałaców, przed II wojną światową należących do pruskiej arystokracji. Rawiczanie zwiedzili dwa najpopularniejsze obiekty: pałac w Wojanowie oraz Łomnicy na przedmieściach Jeleniej Góry. Obydwa pałace są położone nad rzeką Bóbr i otoczone malowniczymi parkami, z których roztaczają się widoki na panoramę Karkonoszy. W Wojanowie grupa obejrzała film dokumentalny o historii zabytków pałacowych w Kotlinie Jeleniogórskiej, natomiast w Łomnicy zwiedziła wystawę muzealną pt. „Trzy wieki życia w pałacu”. Wycieczkę zakończono krótkim, rekreacyjnym pobytem w uzdrowisku Cieplice Śląskie, słynącym z leczniczych wód termalnych.

Galeria zdjęć.

XX – LAT STOWARZYSZENIA DZIECI I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W RAWICZU

Z okazji rocznicy Stowarzyszenia dnia 5 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste spotkanie pod hasłem: "PODARUJ NAM SERCE".

Wśród licznych gości, włodarzy, przedstawicieli instytucji, szkół, sponsorów, wolontariuszy, przyjaciół Stowarzyszenia była również reprezentacja RUTW.

Życzymy by w działaniach Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych towarzyszyła ludzka sympatia i życzliwość, zaś realizowane przedsięwzięcia stawały się źródłem zespołowej i osobistej satysfakcji oraz zadowolenia.

Galeria zdjęć.

Dnia 1 czerwca 2019 roku w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu nasze przedstawicielki wzięły udział w  pięknej uroczystości podpisania oficjalnej umowy o współpracy między Gminą Rawicz a miastem Hanzeatyckim ATTENDORN.  Pod hasłem "DWA MIASTA  JEDNA  DROGA"

". . .  R   U  T  W

Miło nam, że byłyśmy świadkami podpisania umowy partnerskiej

ATTENDORN - RAWICZ . . ."

Tak brzmi wpis w  księdze pamiątkowej.