28 listopada 2019 roku studenci RUTW zaplanowali w sali kryształowej restauracji "Diament" ANDRZEJKOWY WIECZÓR.
  Wróżki Danka i Dorota witały przybyłych gości andrzejkową niespodzianką. Prowadzące wytworzyły odpowiedni nastrój przedstawiając historię tego dnia, przysłowia, tradycje, zwyczaje, wróżby. Zabawa przeplatana była tańcem i spontanicznym śpiewem. Nie zabrakło oczywiście smacznego poczęstunku.

  Wszyscy uczestnicy mogli na kilka godzin oderwać się od codzienności i poddali się wirowi andrzejkowej zabawie.


   

  W dniach 21 - 22 listopada 2019r.  grupa słuchaczy RUTW brała udział w SZKOLENIU KOMPUTEROWYM w ramach projektu: "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego" w Gminie Rawicz.

  Szkolenie odbyło się na nowym sprzęcie komputerowym i miało na celu podniesienie kompetencji cyfrowych z zakresu "DZIAŁAM W SIECIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH".

  Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat. 

  GRATULUJEMY!


   

  O ZNANYCH RAWICZANACH 


  Dnia 21 listopada 2019 roku w sali kina "Promień" odbył się kolejny wykład plenarny Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wysłuchaliśmy informacji przedstawiciela Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, pana Leszka Stanka.

  Główny temat listopadowego spotkania - "ZNANI  RAWICZANIE" - przedstawił mgr Henryk Pawłowski, pracownik Muzeum Ziemi Rawickiej, nauczyciel, regionalista, dziennikarz, autor wielu publikacji prasowych oraz książkowych poświęconych zagadnieniom związanym z dziejami naszego regionu. Jesteśmy wdzięczni za profesjonalne przekazanie nam historii miasta, którego losy związane były z wieloma ciekawymi postaciami. Poznaliśmy biogramy kilkunastu osób, które w różnych momentach swojego życia były związane z Rawiczem i trwale zapisały się na kartach jego historii.

  Prowadzący przedstawił sylwetki wybranych samorządowców, przedsiębiorców, pastorów, rabinów, działaczy społecznych, szlachciców. Wyróżnił: Vincentiusa Stephaniusa, Friedricha Hausleutnera, Heinricha Brauna, rodzinę Paetzoldów, Ferdinanda Strassmana, Alfreda Loewy, Johna Cohna, Jana Kazimierza Sapiehę, rodzinę Sczanieckich z Łaszczyna (Ignacy, Michał Leon, Władysław i Jadwiga, ich syn Michał), Bolesława Simoniego, Józefa Englerta, Franciszka Woźniaka, Tadeusza Czwojdraka. Wszystkie te osoby wniosły ogromny wkład w rozwój gospodarczy, społeczny, kulturalny naszego miasta i dlatego warto o nich pamiętać.
                                                      


   

  Na uroczystej Gali III Konkursu „Viva Wielkopolski Senior – edycja 2019”, która odbyła się w październiku w Poznaniu, za aktywną działalność na rzecz osób starszych województwa wielkopolskiego wyróżniona została Pani Krystyna Janiszewska, studentka RUTW, działająca w grupie wolontariackiej przy Punkcie Wsparcia Seniorów Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu.Celem wojewódzkiego konkursu jest nagradzanie i wyróżnianie ponadprzeciętnych postaw seniorów oraz promowanie realizowanych przez nich inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności. 
  Za otrzymaną nagrodę pieniężną laureatka z Rawicza zakupiła nowy telewizor i dnia 20 listopada 2019 roku przekazała go dla pacjentów przebywających w rawickim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Dziękujemy.   

  W 2015 roku RUTW zawarło porozumienie o współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Od tej pory grupa słuchaczy RUTW wspiera swą pracą działania Centrum Wolontariatu, Punktu Wsparcia Seniorów.

  Wspominamy Wasze uczestnictwo w projektach: „Mistrzowie Wolontariatu”, „Pomaganie napędza mnie”, „Wolontariusze  na medal”, „Szlachetna Paczka”, „Seniorzy Seniorom”, „Uśmiechnij się”, „Promień nadziei”, inne. 

  Dziękujemy bardzo naszym studentom za dotychczasowe, bezinteresowne oddanie czasu i serca potrzebującym, osobom starszym, chorym, dzieciom.


  Dnia 22 października odbyło się spotkanie członków RUTW, którzy zadeklarowali działalność wolontarystyczną.

  W spotkaniu wzięła udział Pani Kinga Klemczak reprezentująca Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Punkt Wsparcia Seniorów w Rawiczu.

  WOLONTARIUSZE  RUTW  SĄ  PRAWDZIWYM  BOGACTWEM ... Tak podsumowała  współpracę z grupą aktywnych działaczy. Określiła program działania na najbliższy okres.

  Koordynatorem  pracy wolontarystycznej został  pan WOJCIECH KURKIEWICZ.


  Chcesz rozpocząć pracę wolontarystyczną zgłoś się do koordynatora lub biura RUTW.


   

  © 2019 Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.