Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

DZIAŁANIA RUTW W STYCZNIU 2024


 

1. RUTW PRZED II SEMESTREM

 

Przed nami tegoroczne ferie zimowe, ale już teraz przygotowujemy się do zajęć w kolejnym półroczu. Od 15 stycznia Słuchacze dokonywali wpłat składek członkowskich na drugi semestr roku akademickiego 2023/2024. Studenci RUTW mogli otrzymać „legitymację słuchacza”. Dokument ten będzie zawierał potwierdzenie dokonywanych wpłat semestralnych, a także w przyszłości upoważniał do zniżek w różnych instytucjach.

 

2. WYBIERAMY SEKCJE I KLUBY

 

Przypominamy,że każdy Słuchacz RUTW ma prawo udziału w dwóch sekcjach i dodatkowo w klubach (we wszystkich, do wyboru). W II półroczu proponujemy:

 

Sekcje: ZDROWIE, HISTORII I TRADYCJI REGIONU, MALARSKA, KOMPUTERY OD PODSTAW, JĘZYK ANGIELSKI, REHABILITACJA, REHABILITACJA TAŃCEM, FITNESS, JOGA, JOGA NA KRZESŁACH, PŁYWANIE.

 

Kluby: SIATKÓWKA, TENIS STOŁOWY, NORDIC WALKING, ROWERY, BULE, PIOSENKI, RĘKODZIEŁA, BRYDŻ I GRY PLANSZOWE, SPOTKANIA PRZY KAWIE, HISTORII SZTUKI, DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY, CYFROWY KLUB SENIORA, MELOMANA, WOLONTARIAT, PODRÓŻNIK, KLUB TURYSTYKI SENIORA, KLUB JĘZYKA FRANCUSKIEGO.

 

Zapraszamy Studentów do udziału w zajęciach. Planujemy również organizację wykładów plenarnych, spacerów krajoznawczych, spotkań integracyjnych, wspólny udział w wydarzeniach kulturalnych.

 

3. WYKŁAD PLENARNY O „ŻYCIU NA KRAWĘDZI” 18.01.2024

 

18 stycznia 2024 odbył się pierwszy w tym roku kalendarzowym wykład plenarny. Wygłosił go Pan dr inż. Waldemar Matysiak z Politechniki Poznańskiej, temat brzmiał: „Życie na krawędzi – nauka, przemysł, polityka wojny i pokoju.” Z powodu niespodziewanej zimowej, śnieżnej pogody i - co za tym idzie - trudnych warunków na drodze, wystąpienie zaczęło się z niewielkim opóźnieniem. Czas oczekiwania wypełniony został przedstawieniem bieżących komunikatów, planów na drugi semestr, a także rozmowami. Studentom zimowa aura nie przeszkodziła, stali bywalcy, słuchacze wykładów stawili się, zostawiając ośnieżone nakrycia w szatni.

Wykład okazał się bardzo interesujący - uświadomił nam dochodzenie do krawędzi możliwości człowieka w różnych dziedzinach działalności oraz to, że nauka może być wykorzystywana dla dobra człowieka, ale także ku jego zniszczeniu. Wykładowca zaprezentował nam swoją wiedzę politechniczną i erudycję, dzięki czemu niecodzienny wykład prowadzony był pięknym, zrozumiałym językiem. Nie brakowało też wyrażeń humorystycznych, które rozbawiły Słuchaczy i zachęcały ich do wtrącania swoich spostrzeżeń. Miłe było też porozumienie między Wykładowcą a Panem Profesorem Legutko, który jest mentorem naszego prelegenta.


 

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework