Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Działania RUTW w lutym 2024 r.


1. Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku wyróżniony

 

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymało prestiżową nagrodę „Lider NGO”, przyznaną przez samorząd Gminy Rawicz za działalność na rzecz rozwoju i integracji lokalnego środowiska. Nagroda została wręczona podczas tegorocznej Rawickiej Gali Organizacji Pozarządowych, która odbyła się 27 lutego w Domu Kultury. Już po raz piąty przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, przedsiębiorcy, działacze społeczni, członkowie fundacji i stowarzyszeń spotkali się, aby podsumować współpracę i osiągnięcia w minionym roku. Wręczono 7 nagród „Lider NGO”, a w gronie laureatów znalazł się Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku (nagroda grupowa) jako organizacja prężnie działająca w sferze edukacji oraz aktywizacji środowiska Seniorów, a także popularyzująca idee wolontariatu i integracji międzypokoleniowej.

 

 

2. Wyjazd do Teatru „Capitol”

 

W niedzielę, 11 lutego br. duża grupa naszych Słuchaczy wyjechała do Wrocławia, do Teatru Muzycznego „Capitol” na spektakl „Gala Światowych Musicali: Duety”. Uczestnicy wyjazdu relacjonują: Deszczowa pogoda nie była przeszkodą, wygodny autobus szybko i sucho dowiózł nas do celu. Czekając na występ w teatralnej kawiarence mieliśmy czas na rozmowy przy filiżance kawy lub herbaty. Przedstawienie rozpoczęło się. Koncert prowadzony był przez obecnego dyrektora artystycznego Teatru „Capitol” Pana Konrada Imielę oraz artystkę Panią Justynę Szafran. Oboje stworzyli zgrany duet, który z humorem wprowadzał nas do kolejnych songów. Wykonawcy zachwycili nas umiejętnością śpiewu i tańca. Kolorowe stroje, wspaniała aranżacja przedstawienia, dużo ruchu na scenie i świetna orkiestra sprawiły, że 90 minut przebiegło błyskawicznie. Oklaskom nie było końca. Pełni wrażeń wracaliśmy do domów. Dziękujemy Dorocie i Monice.

 

 

3. Uniwersyteckie aktywności w czasie ferii

 

Przerwa międzysemestralna była okazją do odpoczynku, ale nasi Słuchacze mogli również skorzystać z różnych form aktywności, szczególnie w dziedzinie kultury.

 

12 lutego odbyło się kolejne spotkanie klubu „Podróżnik”. Tym razem Pani Izabela Seifert zabrała Słuchaczy w podróż do Jordanii. Jej trasa wiodła z Akaby do Ammanu, z kilkoma noclegami po drodze w malowniczych miejscowościach, które stanowiły bazę wypadową do zwiedzania okolicznych atrakcji. Ciekawe opowieści, opisy trudnych momentów, chwil napięć, a także piękne zdjęcia przybliżyły uczestnikom tę daleką krainę i jej kulturę.

 

14 lutego w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej spotkali się uczestnicy klubu „Historia sztuki”. W ramach cyklu „Historia sztuki – cena talentu” Pani Helena Szczypko poprowadziła prelekcję pod hasłem „Erotyzm w sztuce”. Temat ten doskonale korespondował z terminem spotkania, czyli Walentynkami. Po raz kolejny mała biblioteczna salka ledwie pomieściła wszystkich zainteresowanych prelekcją.

 

23 lutego w Multibibliotece odbyło się spotkanie Słuchaczy klubu „Melomana”. Kolejny wyznaczony termin spotkania to 22 marca br.

 

Muzeum Ziemi Rawickiej w lutym zaprosiło Słuchaczy na wystawę fotografii pt. „Kobieta w wielkopolskiej kulturze tradycyjnej”. Na ekspozycji, wypożyczonej z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, zaprezentowano 32 wielkoformatowe fotografie kobiet w dawnych strojach ludowych panien oraz mężatek z różnych części i mikroregionów etnograficznych Wielkopolski, m.in. z bliskich nam Hazów oraz Biskupizny. Do zdjęć autorstwa Anny Węcel pozowały tancerki Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”.

 

W marcu br. Muzeum Ziemi Rawickiej zaprasza na wystawę malarstwa Henryka Żarskiego.

JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework