Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - kopiuj
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
RAWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

STEFAN BOBROWSKI NA ZIEMI RAWICKIEJ


ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

W ramach ogólnopolskich obchodów 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego oraz pojedynku i śmierci jego politycznego przywódcy Stefana Bobrowskiego Muzeum Ziemi Rawickiej realizuje projekt dofinansowany ze środków Biura „Niepodległa”. Zapraszamy wszystkich Słuchaczy RUTW do udziału w działaniach projektowych:

  • 12 kwietnia (środa) w siedzibie Muzeum Ziemi Rawickiej wykład pt. „Powstanie styczniowe – fakty, bohaterowie – mit” wygłosi dr Emilian Prałat, pracownik naukowy UAM w Poznaniu, filolog slawista, historyk sztuki i regionalista. Początek wykładu o godz. 10.00 w Sali Portretowej;

  • 13 kwietnia (czwartek) odbędzie się rajd pieszy na trasie Rawicz – Łaszczyn – Rawicz, szlakiem miejsc pamięci związanych ze Stefanem Bobrowskim. Zbiórka uczestników o godz. 10.00 przed ratuszem.

Celem projektu "Stefan Bobrowski na ziemi rawickiej - upamiętnienie przywódcy powstania styczniowego" jest popularyzacja i utrwalenie w świadomości lokalnej społeczności oraz turystów zwiedzających okolice Rawicza wiedzy o historii powstania ze szczególnym uwzględnieniem tradycji regionalnej, w którą wpisują się losy jego lidera politycznego - Stefana Bobrowskiego. Ostatnie dni życia spędził on na ziemi rawickiej, zmarł w wyniku tajemniczego pojedynku i tu został pochowany na cmentarzu w Łaszczynie.


JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework